This demo requires Flash Player.

Animals holding | Serpentes - Hadi | Boidae - Hadi hroznýšovití

Boidae - Hadi hroznýšovití

[Boidae]

Acanthophis dumerili

Hroznýš dumerilův
Hroznýš dumerilův
Silné tělo je dekorativně pokryto nepravidelnými hnědými a černými skvrnami, které mohou mít odstín od skoro černé až po téměř žlutobílou barvu. Hřbetní strana je vždy tmavší, břicho má žlutohnědé. 

Python curtus

Krajta pestrá
Krajta pestrá
Krajta pestrá vyskytuje se v Malajsii, na Sumatře a v Borneu. Domovinou tohoto hada jsou tropické bažiny, mokřiny, močály a podobná zákoutí Dobře plave a v případě nebezpečí uniká do vody. V mělké vodě také nehybně číhá na kořist. 

Python m. bivitatus albino

Krajta tmavá albín
Krajta tmavá albín
Má mohutné tělo světle žluté barvy s bílou mozaikou. 

Python m. bivitatus

Krajta tmavá
Krajta tmavá
Krajta tmavá obývá Barmu, Laos, Indonésii, Malajsii a jih Číny. Vyskytuje se jak v hustých lesích a horských džunglích, tak i v otevřené kulturní krajině. 

Python regius

Krajta královská
Krajta královská
Krajta královská obývá pobřeží západní Afriky a střední Afriku, je to silný robustní had s krátkým ocasem, nejmenší z afrických krajt. Je to obyvatel savan, křovinatého buše a řídkých suchých lesů, často poblíž vody, aniž by vodu přímo vyhledával. 

Boa constrictor

Hroznýš královský
Hroznýš královský
Základní zbarvení bývá velmi variabilní, nejčastěji tmavě hnědé se střídavými světlými a tmavými skvrnami na hřbetě. Tyto hřbetní skvrny směrem k ocasu u některých zvířat červenají. Od čenichu se přes oko až na krk táhne tmavý spánkový pruh.