This demo requires Flash Player.

Animals holding | Serpentes - Hadi | Boidae - Hadi hroznýšovití

Boidae - Hadi hroznýšovití

[Boidae]

Acanthophis dumerili

Hroznýš dumerilův
Hroznýš dumerilův
Silné tělo je dekorativně pokryto nepravidelnými hnědými a černými skvrnami, které mohou mít odstín od skoro černé až po téměř žlutobílou barvu. Hřbetní strana je vždy tmavší, břicho má žlutohnědé. 

Morelia spilota varieg.

Krajta kobercová
Krajta kobercová
U samců je patrné zesílení v oblasti hemipenisů, jsou celkově menší a mají znatelné rudimenty zadních končetin (kloakální drápky). 

Python curtus

Krajta pestrá
Krajta pestrá
Krajta pestrá vyskytuje se v Malajsii, na Sumatře a v Borneu. Domovinou tohoto hada jsou tropické bažiny, mokřiny, močály a podobná zákoutí Dobře plave a v případě nebezpečí uniká do vody. V mělké vodě také nehybně číhá na kořist. 

Python m. bivitatus albino

Krajta tmavá albín
Krajta tmavá albín
Má mohutné tělo světle žluté barvy s bílou mozaikou. 

Python m. bivitatus

Krajta tmavá
Krajta tmavá
Krajta tmavá obývá Barmu, Laos, Indonésii, Malajsii a jih Číny. Vyskytuje se jak v hustých lesích a horských džunglích, tak i v otevřené kulturní krajině. 

Python regius

Krajta královská
Krajta královská
Krajta královská obývá pobřeží západní Afriky a střední Afriku, je to silný robustní had s krátkým ocasem, nejmenší z afrických krajt. Je to obyvatel savan, křovinatého buše a řídkých suchých lesů, často poblíž vody, aniž by vodu přímo vyhledával. 

Boa constrictor

Hroznýš královský
Hroznýš královský
Základní zbarvení bývá velmi variabilní, nejčastěji tmavě hnědé se střídavými světlými a tmavými skvrnami na hřbetě. Tyto hřbetní skvrny směrem k ocasu u některých zvířat červenají. Od čenichu se přes oko až na krk táhne tmavý spánkový pruh. 

Boa constrictor sunset

Hroznýš sunset
Hroznýš sunset
CITES - povinné doklady
 

Boa constrictor salmon

Hroznýš salmon
Hroznýš salmon
 

Gongylophis colubrinus

Hroznýšek pestrý
Hroznýšek pestrý