This demo requires Flash Player.

Animals holding | Hlodavci | Rodentia - Hlodavci - Myšovití, Křečkovití, Plchovití

Rodentia - Hlodavci - Myšovití, Křečkovití, Plchovití

[Rodentia]
5a

Lemnicsomys barbatus

Myš zebrovaná
Myš zebrovaná
Tyto myši jsou větší než známé bílé myšky a oproti nim mají daleko vyvinutější a delší zadní nohy. Myši zebrované mají štíhlé tělo s krátkou a jemnou srstí. Na těle mají střídavě žlutošedé a tmavohnědé proušky. Tyto pruhy jim pomáhají ukrýt se před n 

Meriones unguiculatus

Pískomil mongolský
Pískomil mongolský
Má velké oči, dlouhé zadní tlapky a silné zadní nohy, které mu umožňují velmi vysoko skákat. Chovají se v různých barvách, zlaté, šedé, černé, kouřové, stříbrno - černé, i když jejich původní barva je hnědá. 

Mesocricetus auratus

Křeček syrský
Křeček syrský
Zbarvení divoké zlatohnědé, břicho šedavé, uši z vnitřní strany bílé. Byla vyšlechtěna celá řada barevných i jiných mutací. Známí jsou dlouhosrstí i krátkosrstí, černí, krémoví, skořicoví, žlutí, dvoubarevní i tříbarevní.  

Mus musculus

Myš domácí
Myš domácí
Původní barva světle hnědá až černá, domestikované formy mohou mít různé barvy: bílá, šedá atd. Může se dožít až dvou let, v přírodě však maximálně jeden rok. 

Acomys cahirinus

Myš bodlinatá
Myš bodlinatá
 

Phodopus roborovskii

Křeček roborovský
Křeček roborovský
Má popelavě šedou podsadu a okrově růžové, dlouhé pesíky. Břicho i celá spodní část těla je bílá. Vousky směřují hodně kupředu a dávají tak charakteristický tvar čumáčku. Zvláštností jsou ochlupená chodidla. Barevné mutace nejsou známy.  

Phodopus sungarus

Křeček džungarský
Křeček džungarský
Malý zavalitý hlodavec, šedě nebo šedohnědě zbarvený s černým pruhem na hřbetě. Břicho má bílé či světle šedé a maličký ocásek. V zimním období při chovu venku křečíci zbělají a zůstane jim jenom tmavý pruh na zádech. 

Rattus norvegicus

Potkan laboratorní
Potkan laboratorní
Potkani jsou aktivní především po setmění a v noci. Domestikované formy mohou být bílé - alinotické, hnědé, černé, béžové, skvrnité, byly vyšlechtěny i bezsrsté, takzvaní nunu potkani. V jednom teráriu lze chovat i větší množství potkanů společně, js 

Pachyuromys duprasi

Pískomil křečkovitý
Pískomil křečkovitý